Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Výběr vzhledu betonového plotu je otázkou osobního vkusu


S betonovými ploty v Brně se můžete setkat v téměř každém městě a v mnoha obcích, kde uzavírají parcely rodinných nemovitostí, anebo ohraničují prostor veřejných ploch, kam patří parkoviště či sportoviště. Výstavba oplocení z betonových desek je poměrně snadná, tedy samozřejmě s využitím mechanizace, bez níž je to neúnosná dřina. Podstatné však je nejen dokázat plot postavit, ale zvolit si i jeho vhodný vzhled. A právě zde narážíme na jisté potíže, protože co člověk, to osobitý vkus, a nelze říci, že jej všichni mají vytříbený.

betonový plot

Vytříbit vkus znamená mít vnitřní cit pro soulad barev a tvarů a u betonových plotů se nabízí několik možností, s nimiž lze doslova kouzlit. Jakým způsobem oplocení vylepšit a kterým variantám dát přednost?

zídka z kamenů

Plot s květinami – docela často se setkáváme s tím, že při projížďce autem nebo vlakem českou krajinou zahlédneme zídku se zavěšenými květinovými truhlíky, odkud se pnou povíjnice, muškáty nebo lichořeřišnice. Květiny velmi dobře kontrastují s barvou plotu, což vyniká zejména u plotů okrových a krémových nebo naopak tmavě hnědých. Zelená a červená či oranžová barva listů a květů se na plotě dobře vyjímá a z plotu se nestává nudná placka, nýbrž se mění na okrasu zahradního pozemku.

Šachová partie – kdo si rád zahraje šachy, bude alespoň podvědomě vnímat typické vzezření šachovnicového pole. Střídání dvou barev na šachovnici je také jedním ze žádaných prvků při výstavbě oplocení z betonových desek a zadíváte-li se již zdáli na něco takového, bude to nepochybně středem vaší pozornosti. Prostřídat mezi sebou dvě barvy desek znamená dát prostor vaší kreativitě, ale to není vše, proč se toto řešení mezi lidmi ujalo, jde tu o optický jev, který omezuje přiblížení lidského zraku spárám mezi deskami. U šachovnice si jich ani nevšimnete, přestanou vás jednoduše zajímat.

© 2024: Anapet | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress