Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Tribulus patří mezi adaptogeny


Adaptogeny se staly jedním ze symbolů moderní doby. Mohli bychom si vysvětlit, proč je dnes o ně takový zájem, a čím se vlastně tyto léčivé rostliny vyznačují.

Za všechno může stres – abychom byli přesní, stres sám o sobě za nic nemůže, je to jen důsledek našeho lidského přístupu k životu, a že v něm není něco v pořádku, je jasné téměř každému z vás. Stresujeme se kvůli milionům drobných nesmyslů každý den, chronická forma stresových událostí nás provází na každém kroku, a zde také hledejme prapůvodní zdroj veškerých civilizačních chorob. V okamžiku vzniku stresové situace se v mezimozku (hypotalamu) a podvěsku mozkovém, potažmo v kůře nadledvinek uvolní do krevního oběhu stresové hormony, a ty vytváří v těle mimořádnou situaci.

vystresovaný muž

Přibrzdí některé tělesné funkce, abychom stresovou situaci lépe zvládli a přežili ji, ale pokud se to takto táhne den co den, několik týdnů a měsíců, může dojít k únavě nadledvinek (adrenální únavě), hormonální dysbalanci a narušení přirozených tělesných pochodů. Ve finále tu máme bytost unavenou, otylou, bez energie, s ubývajícími svaly, s oslabeným trávením a urychleným procesem stárnutí. Přestávají fungovat i pohlavní orgány a stává se z vás troska.

vystresovaná dívka

Jakmile se ale začnete stresu cíleně vyhýbat, řešit stresové situace a vypomáháte si k tomu adaptogeny, vše se mění k lepšímu. Adaptogeny, kam patří například Ženšen nebo nejlepší Tribulus (Kotvičník zemní), se postarají o to, aby se obnovila hormonální rovnováha, zlepšila se produkce testosteronu, a utlumila se tvorba stresových hormonů kortizolu a adrenalinu.

Podstatnou výhodou je, že adaptogeny jsou bylinky, naprosto bezpečné pro každodenní užívání, a v doporučeném dávkování se prakticky neobjevují žádné závažné vedlejší účinky, což bývá naopak doménou syntetických přípravků z laboratoří. Adaptogeny nemusíte užívat na lékařský předpis, i když se samozřejmě lékaře můžete na některé záležitosti zeptat a konzultovat s ním váš postup.

© 2024: Anapet | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress