Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Jaká je vlastně cena fotovoltaiky


Cena fotovoltaiky je zpravidla to první, co vás na této technologii zajímá. Fotovoltaiku si totiž nepořizujeme pro zábavu, anebo jako dekorativní prvek na střešní krytině, zajímá nás, kolik nám to vynese financí a kolik také ušetříme v porovnání se situacemi, kdybychom toto zařízení neměli. Jakmile se obeznámíte alespoň se základním principem fungování fotovoltaických elektráren, a budete-li mít zájem zjistit, zda se vám její instalace vůbec vyplatí, budete zřejmě kontaktovat profesionály, kteří vám sdělí více podrobností a ozřejmí přesná fakta ohledně vašich možností a případného projektu.

solární panely

Domluvíte termín první schůzky, nejlépe u vás doma, a budete si dělat poznámky ke každému detailu, co vás zajímá.

Jak dlouho vydrží panely – většina lidí pokládá jako první otázku, jak dlouho vlastně pracují solární panely na střeše. Zřejmě je k takové otázce vede zjištění, že panely jsou neustále zatěžovány povětrnostními vlivy, a ty dosahují i extrémních hodnot, vzpomeňme například silný vítr, krupobití, prudký liják, letní vedra, silné mrazy atp. Většinou jsou ale panely tím, co vydrží nejdéle, mnoho výrobců na ně dokonce poskytuje záruku 25 let a předpokládaná životnost je více než 40 let.

fotovoltaická elektrárna

Jak dlouho vydrží střídač a baterie – mnohem větší problém je střídač společně s akumulátory, tam je životnost podstatně kratší a musíte tomu přizpůsobit výpočet nutných investic, v souladu s jejich návratností za předpokladu určité spotřeby energie. Zároveň musíte započítat i nároky na údržbu zařízení.

Jak velkou musím mít spotřebu elektřiny – fotovoltaiku nemá význam instalovat někam, kde vám v jednočlenné domácnosti běží pouze chladnička, jednou za měsíc spustíte pračku a svítíte úspornými žárovkami, a navíc trávíte většinu času v zaměstnání. Zařízení se vyplatí ve větších domech pro vícečlennou rodinu s vyšším odběrem.

© 2024: Anapet | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress