Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Až se vám z točitých schodů zatočí hlava


Točité schody jsou stavební konstrukcí, ze které se lidem nebo i vám samotným může zatočit hlava. Není to nic výjimečného a pojďme si tu některé události připomenout:

Točení hlavy na schodech – chodit neustále po spirálovém schodišti jedním směrem vám může přivodit točení hlavy, toto se ale nestává u domácích schodišť, která sestávají jen z několika schodů, nýbrž na schodištích dlouhých, například na rozhlednách.

točité schody v domě

Schodiště jako vývrtka – pozorovali jste někdy vývrtku, která se zasouvá do korkového špuntu v láhvi vína? Zatímco se vývrtka točí dokola, neustále se posouvá směrem dolů. Tento jev je u spirálových schodů podobný a točit se vám hlava může i tehdy, kdy se pohybujete příliš rychle. Zabraňte dětem, aby se na točitých schodech vyřádili v rámci svých her, protože se jim z toho může udělat nevolno. Po schodech našlapujte raději pomalu a obezřetně i z toho důvodu, že se stupně schodů zužují, a jediný špatný pohyb vám může přivodit karambol.

točité schody v exteriéru

Hlava se zatočí z té krásy – točité schody patří mezi stavebními prvky k nejzajímavějším, a proto se vám může zatočit hlava ze samotné atraktivity tohoto řešení. Točité schody připomínají spirálu DNA, a jsou propojením se samotným Vesmírem a s božským zdrojem. Točité schodiště se také velmi často zdobí některými velmi zajímavými prvky, jako jsou nerezová klenutá zábradlí, kombinace nerezu a dřeva, anebo tvrzeným sklem.

Závratě – u vysokých spirálových schodišť můžete trpět závratí, protože velké výškové převýšení umožňuje lépe vidět přímo pod sebe. V porovnání s přímými nebo lomenými dřevěnými, kamennými i kovovými schody je toto jistou nepříjemností, proto doporučujeme nedívat se dolů, ale stále před sebe a spíše nahoru. U schodiště ve vašem domě to ale řešit nemusíte, tam bývají schody jen velmi krátké a závratě by se tam neměly nijak výrazně projevit.

© 2024: Anapet | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress