Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Buďte králem retro párty s modely aut


Retro životní styl je po světě natolik rozšířen, že zasáhl i naši zemi. U nás je navíc retro posíleno obdobím socialismu, které přinášelo lidem v mnoha směrech řadu výhod a hlavně snižovalo hladinu stresu. Socialismus si někteří lidé, zejména ti, co jej nepamatují, spojují s totalitou, ale ve skutečnosti to bylo tehdy tak trochu jinak. Kdo v té době žil čestně, míval kolem sebe také podobné lidi, a kdo byl gauner a vypočítavý sobec, přitahoval si k sobě také podobně smýšlející jedince. Co je však nesporné, tehdy nebylo možno zneužívat techniku proti lidem tak, je to možné dnes, neexistovaly ani mobily, ani Internet, a výkony trestné činnosti byly mnohem více omezené.

Škoda 1000 MB

Retro styl také vysloveně láká realizovat retro párty, a s nimi se doba socialismu velmi dobře připomíná například ve formě občerstvení a bytových doplňků, oblečení, elektroniky, nábytku a obuvi. Chcete-li tu kralovat s některými neotřelými nápady, oblékněte si rifle mrkváče, tesilové kalhoty, krepsilonové punčochy nebo puntíkované šaty, a k tomu servírujte jednohubky s párátky na stylovém plastovém podnosu.

Vůz Škoda 100

Chcete-li ale vysloveně oslnit, zaměřte se na dvě věci. Tou první je pořádání diskotéky s promítáním videoklipů z doby sedmdesátých a osmdesátých let, a tou druhou je výzdoba s modely aut Macmodel té doby. Jen si představte, že na stůl položíte starý Žigulík, Trabant 601, vozy Wartburg nebo Škoda 1000 MB. Je až neuvěřitelné, že něco takového se prohánělo na stejných silnicích, kde dnes jezdí moderní vozy vesměs západní provenience, a nejvíce markantní je to tam, kde jste, pokud jste pamětníci, jako mladí trénovali v jízdách v autoškole se starou „stodvacítkou“, zatímco dnes tudy jezdíte do práce vozem, o nichž se tehdy lidem ani nesnilo. Proč si tedy nedopřát nostalgické ohlédnutí za dobou, která byla k lidem přívětivější, než ta současná, ačkoli se jezdilo po silnicích s předpotopními vozidly?

© 2024: Anapet | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress