Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Podnikání nezaručuje bohatství


Podnikatelé si, panečku, žijí! Chodí si do práce, jak se jim zlíbí, a přesto jim to nikdo nemůže vyčítat, protože jsou sami svými pány, dělají vždy jen to, co je baví, protože je to jenom na jejich vlastní volbě a nikdo jim do toho nemá co mluvit, řeknou si za svou práci vždy o tolik peněz, kolik jich chtějí dostat, a když je jejich firma větší, třeba žijí i za peníze, které za ně vydělají jejich zaměstnanci, a mohou tedy jenom brát, aniž by cokoliv dělali.

rozložené mince

Takovou představu má o soukromých podnikatelích kdekdo z nás. Ale ti, kdo skutečně znají realitu, vědí, že to není velice často pravda. Samozřejmě, i takoví podnikatelé existují, jenže většina je na tom poněkud nebo i docela jinak. Spousta podnikatelů musí naopak pracovat od rána do večera a nikdo se jich neptá, zda se jim to líbí nebo se, tito se musí podřizovat přáním svých zákazníků, i když se jim to třeba moc nelíbí, a říci si sice mohou o tolik peněz, kolik chtějí dostat, jenže je otázkou, zda jim tolik někdo zaplatí, a často musí hodně slevovat ze svých nároků. A to, že mají případné zaměstnance, může být nejen výhodou, ale i nevýhodou, protože je podnikatel musí vždy zvládnout zaplatit, a někdy aby je ještě hlídal, aby pracovali a nerozkrádali firemní majetek. A někdy ani při maximálním nasazení nemusí být dost zakázek a ani příjmy tím pádem nejsou dostačující.

mince a drahokamy

A co mají dělat podnikatelé, když potřebují svoji firmu financovat, ale nemají z čeho? V takovém případě se pochopitelně musí sehnat aspoň vhodná podnikatelská půjčka. A protože banky nepůjčují rizikovým žadatelům, přijde vhod i hypotéka bez registru od nebankovní společnosti, kterou dostane každý, kdo se za ni zaručí nemovitostí odpovídající hodnoty.

A tak mají sice podnikatelé teoreticky podmínky pro dokonalý život, ale často obstojí jenom díky půjčce. A často jen díky nebankovní hypotéce.

© 2024: Anapet | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress