Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Kdo má peníze, může si koupit vše, co se mu jenom zlíbí. A co ti ostatní? Ti takové možnosti sice nemají, ale na tomto webu si také přijdou na své.

Jak a k čemu využít polystyrenový válec


Z polystyrenu se dnes vyrábí kde co a dokonce i dekorativní předměty, respektive polotovary, z nichž lze zhotovovat působivá aranžmá. Oceníme je například na různých oslavách nebo při příležitosti některých svátků, jako jsou Velikonoce či Vánoce. Jedním z nich je i EPS válec průměr 50 mm. K čemu a jak použít tento dekorativní výrobek?

polystyrenové koule

Floristika – aranžování umělých nebo živých či sušených květin patří k velmi oblíbeným profesím i hobby činnostem, při nichž vznikají mnohdy i vysloveně umělecká díla. Floristé dovedou vykouzlit trojrozměrné dekorace, při nichž lidé žasnou a touží něco podobného také umět. Polystyrenový válec tu najde uplatnění například jako svislý sloup, obtočený sisalovým provazem, na který se pak připevňují pnoucí rostliny, květiny, stuhy a dekorativní svítidla. Další možností je válec podélně rozříznout na dvě poloviny, každou z nich položit na základnu rovnou plochou dolů, a následně do válce napíchat vhodné umělé, sušené nebo živé rostliny, čímž vznikne svislá zástěna, vhodná například jako pozadí pro svatební oslavu.

granulovaný polystyren

Vánoční ozdoby – vytváření https://www.filemaker.com/cz/products/ originálních vánočních ozdob láká mnohé z nás odnepaměti. Jestliže si vybavíte folkovou legendu Wabi Daňka a jeho skladbu „Papírové řetězy“, mohli byste si uvědomit, že papírový řetěz na vánoční stromek je krásnou retro ozdobou a vzpomínkou na staré časy. Z polystyrenu si také můžete vyrobit své vlastní originální ozdoby, například válec EPS nařežete na kolečka a ta vytvarujete do podoby hvězdiček, srdíček, elips nebo písmen, každé z nich nabarvíte vodou ředitelnou barvou a můžete mít slavnostně vyzdobený vánoční strom i pro originální retro párty.

Z polystyrenu lze vysloveně kouzlit a je to navíc materiál levný, dostupný, lehký a snadno opracovatelný. Mohou s ním pracovat i děti a možná vás bude zajímat, že jde i o zcela zdravotně nezávadný materiál.

© 2024: Anapet | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress