CIHLOVÉ OBKLADY

Cihla je nejvíce populárním stavebním materiálem a je považována za synonymum důstojného a důvěryhodného domova. A toto tvrzení je oprávněné, protože cihlový dům se odlišuje dlouhověkosti a vysokými náklady. Pravděpodobně z tohoto důvodu je dnes velmi populárním doplňkem interiéru s dekorem cihlového zdiva. Tato technika není nová, ale neztrácí svůj význam v průběhu let a je stále velmi zajímavá a efektivní.
Nicméně, použití cihel pro obložení vnějších a vnitřních stěn není vždy možné. Důvodem může být základ mající nedostatečnou tloušťku, stejně jako dostatečně vysoké náklady na cihlu. V těchto případech se používá imitace cihly. Výhodou těchto obkladů je jejich menší cena, jakož i možnost postavit dům z jiných materiálů šetrných k životnímu prostředí (BIO), který v tomto případě po obložení cihlovými pasky bude mít podobu cihlového domu.
Imitace cihly je široce používána v interiéru bytu nebo domu. Tyto obkladové prvky jsou vynikajícím řešením pro vnitřní obloženi a nezabere značnou plochu obytného prostoru (máji tloušťku 15 mm). Tyto obklady jsou vyrobené ze stejného materiálu jako cihly a při jejích výrobě se používají podobné technologie. A co je nejdůležitější, že materiál získaný tímto způsobem nebude ustupovat cihle ani dle technických charakteristik.
Fasády obložené imitací cihel jsou odolné proti oděru, blednutí, proti účinku mechanického namáhání, povětrnostním vlivům. Tyto cihlové obklady vám umožní nechat stylový vzhled budovy na dlouhou dobu, ušetří na barvě a oživí fasádu.
Montáž cihlových obkladů je identická s montáží umělého kamene. Při montáži výrobků imitujících starou cihlu nebo holandskou nepálenou cihlu (umělá cihla) doporučujeme nanášet větší množství lepidla. Díky tomuto postupu se vyhnete nutnosti provádět spárování. Nadměrné množství lepidla se vymáčkne tlakem a vytvoří nejenom samotné spáry, ale i krásnou texturu napodobující staré cihlové zdivo.